Yahoo en eBay gaan samenwerken
Geplaatst door Ruud Kok in Online,SEO — vrijdag 26 mei 2006 6:40Twee van ‘s werelds grootste internetbedrijven gaan samenwerken in een slag tegen rivalen als Microsoft en Google. Internetportal Yahoo en online veilinghuis eBay hebben de handen ineen geslagen. Dat hebben de bedrijven gisteren officieel bekendgemaakt.
De samenwerking houdt in dat eBay exclusief advertenties vanuit het Yahoo netwerk op haar site zal vertonen. Bovendien zal een aantal zoekdiensten op de eBay site door Yahoo onder handen worden genomen. Daarnaast zal Yahoo de betaaldienst PayPal van eBay promoten en integreren in haareigen website.
Dit zijn de zaken waar de alliantie de eerste 6 tot 12 maanden mee zoet zal zijn. Andere zaken waar we in de toekomst nog rekening mee zouden kunnen houden, is de combinatie van Yahoo Advertising en eBay’s Skype telefonie in een click-to-call advertentiemodel.
Van een fusie is op dit moment nog geen sprake, echter wordt er wel gezegd dat de samenwerking in de toekomst nog verder kan worden uitgediept. Al met al was het nieuws van de samenwerking goed voor de aandelen van Yahoo en eBay, deze stegen met respectievelijk 3 en 12 procent in waarde.






28/05/2006 om 20:22
Dit is wel een interessante ontwikkeling. Wie had ooit gedacht dat microsoft met online dienstverleners zou moeten gaan concurreren:)