Online bestedingen in 2006 met 28% gestegen
Geplaatst door Ruud Kok in Online — Tuesday 13 March 2007 20:16De online consumentenbestedingen in Nederland zijn in 2006 met 28% verder doorgegroeid naar een totale omzet van € 2,82 miljard. Dat blijkt uit de ‘Thuiswinkel Markt Monitor 2006-2‘, het halfjaarlijkse onderzoek naar ?online consumentenbestedingen? van Blauw Research in samenwerking met Thuiswinkel.org.
De groei is het gevolg van twee factoren. Allereerst komen er nog steeds veel nieuwe online kopers bij. In het afgelopen jaar zijn er een miljoen mensen geweest die voor het eerst online iets hebben aangeschaft. Daarmee is de online kopers populatie toegenomen tot 6,4 miljoen. Daarnaast wordt er ook steeds vaker iets online gekocht. Waar men in 2005 nog gemiddeld 2,2 keer iets kocht op het internet, deed men dit in 2006 al 2,4 keer. Ook de bestedingen per transactie namen toe van 433 naar 441 euro.
De reisbranche doet het qua omzet het best en scoort 1,2 miljard euro. Consumenten geven verder op het internet veel geld uit aan elektronica, verzekeringen en kleding. Ook niche markten doen het steeds beter, bijvoorbeeld speelgoed wordt genoemd als ??n van de groeimarkten in 2006. Het aanbod neemt online dan ook nog steeds toe en ook drempels zoals veiligheid van betalen worden door nieuwe ontwikkelingen zoals iDEAL steeds lager.






