Klikfraude neemt iets toe
Geplaatst door Ruud Kok in Advertising,Online — zaterdag 22 juli 2006 8:55Uit onderzoek van Click Forensics blijkt dat 14,1 procent van de kliks op online advertenties frauduleus is. Klikfraude is het fenomeen waarbij er op advertenties wordt geklikt zonder dat er daadwerkelijk interesse is. Dit kost kapitalen voor de adverteerders en is dan ook een doorn in het oog voor de online advertising branche.

De fraude is in het tweede kwartaal licht toegenomen en komt daarmee dicht in de buurt van eerdere schattingen van klikfraude, Outsell ging eerder deze maand uit van 14,6 procent. De problemen zijn het grootst bij duurdere zoektermen. Bij termen die meer dan 2 dollar per klik kosten, wordt meer dan 20 procent onterecht aangeklikt.






22/07/2006 om 23:20
Wat ik me dan afvraag is wie die clickfraude pleegt en waarom!?
Ik hoor wel eens dat sommigen dat doen om hun concurrenten een hak te zetten…
Maar juist door dan te klikken stijgt het ctr% van je concurrent harder dan dat van jezelf en dus help je hem hoger te scoren zonder meer per click te hoeven gaan bieden!
Vindt ik persoonlijk dus niet slim…
Anderszijds….wie zou er anders willen/moeten klikken zonder interesse te hebben!?
Iemand ideeen hierover? Is dat al eens onderzocht?
23/07/2006 om 07:30
In ieder geval ligt een deel van het probleem bij webmasters zelf die hun inkomsten onrechtmatig proberen verhogen.
23/07/2006 om 16:01
@Ruud,
Maar zit daar dan niet een ip meting in verwerkt? dus dat ze weten dat ik zelf 100 keer per dag klik?
Of niet?
23/07/2006 om 22:24
ja die zit er wellicht wel in om de klikfraude te detecteren. maar de kliks tellen wel en zullen ook in rekening worden gebracht bij de adverteerders. zelfs al klik je per ongeluk, of juist wel uit daadwerkelijke interesse, dan valt het onder fraude.
dit terwijl google dit betrekkelijk makkelijk zou moeten kunnen filteren op basis van ip (zelfs van meerdere computers op basis van het inloggen bij verschillende google diensten).
bovendien valt mensen aansporen tot klikken ook onder fraude, en dit valt minder gemakkelijk te meten. toch heeft google daar ook z’n methodes voor (of tegen..).